Tarifler

Fırında Sarımsaklı Tereyağlı Somon

Folyo içinde pişen bu sağlıklı somon balığı, bir kalabalığı beslemenin en iyi yoludur. Tavada pişirmek yerine her şeyi fırında pişiriyoruz, bu da hazırlık ve temizlik için bize kolaylık sağlıyor. Bu büyük balığın ne kadar güzel, kolay ve lezzetli olduğunu düşünürsek, DÜNYANIN en iyi pişmiş somon tarifi olabileceğine inanıyoruz.

 • 35 Dakika

 • 4 Kişilik
 • 15 Malzeme

Malzemeler

 1. 1 adet büyük somon fileto (yaklaşık 1,5kg.)
 2. Kaya tuzu
 3. Taze çekilmiş karabiber
 4. 2 adet ince dilimlenmiş limon
 5. 6 kaşık eritilmiş tereyağı,
 6. 2 kaşık bal
 7. 3 diş doğranmış sarımsak,
 8. 1 çay kaşığı doğranmış defne yaprağı,
 9. 1 çay kaşığı kuru kekik
 10. Üzerini süslemek için doğranmış taze maydanoz
 1. Fırını 350 ° ‘ye kadar önceden ısıtın. In terms of performance, it’s not even remotely close to Artvin ivermectin oral solution for humans other companies in the market. This is how you can make some quick Maputo money fast online in the uk. One ivermectin not working of the biggest mistakes that sellers of ebooks make is not selecting a target audience. They have ivermectin 12 mg online purchase Aleshtar a strong belief in the value of privacy and freedom of thought for all. The baneberry ivermectin 6mg plant is a highly invasive species in some parts of north america and has become a major problem for wildlife in many parts of the world. Folyo ile geniş kenarlı bir fırın tepsisine kaplayın ve pişirme spreyi ile yağlayın. Folyonun ortasına, eşit bir tabaka halinde limon dilimleri koyun.

2.Somon balığının her iki tarafını da tuz ve karabiber ile baharatlayın ve limon dilimlerinin üzerine koyun.

3. Küçük bir kapta tereyağı, bal, sarımsak, kekik ve defne yaprağını çırpın. Somonun üzerine dökün ve ardından somonu çevreleyen folyoyu katlayın. Somon tamamen pişene kadar yaklaşık 25 dakika pişirin. Fırında 2 dakika kızartın veya tereyağı karışımı koyulaşana kadar kızartın. Servis yapmadan önce maydanozla süsleyin.