Cemrenin Tarifleri

KİMYONLU ERİŞTELİ KUZU ETİ

 • 1 SAAT
 • 4 KİŞİLİK
 • 20 MALZEME

MALZEMELER

Erişte

 1. 4 Kişilik ev yapımı elle çekilmiş erişte (veya geniş buğday erişte)

Baharat Karışımı

 1. 2 yemek kaşığı tam kimyon tohumu
 2. 2 çay kaşığı karabiber
 3. 1 tatlı kaşığı bütün kişniş tohumu

Et ve Marine için

 1. 1 lb (450 g) kuzu eti, ince dilimlenmiş
 2. 1 yemek kaşığı şarap (Sherry)
 3. 1 tatlı kaşığı tuz
 4. 1 çay kaşığı fıstık yağı (veya bitkisel yağ)
 5. 2 çay kaşığı mısır nişastası

Sos için

 1. 1/2 fincan ev yapımı acı biber yağı (ve tadına göre daha fazlası)
 2. 3 yemek kaşığı CEREN üzüm sirkesi
 3. 1/4 fincan şarap (Sherry)
 4. 4 çay kaşığı hafif soya sosu
 5. 4 çay kaşığı koyu soya sosu

Wok’ta kızartmak için

 1. 1 yemek kaşığı fıstık yağı (veya bitkisel yağ)
 2. 8 diş kıyılmış sarımsak
 3. 2 inç (5 cm) zencefil, kıyılmış
 4. 1 kırmızı soğan, ince dilimlenmiş
 5. 1 adet dilimlenmiş acı yeşil biber
 6. 1/2 demet kişniş, doğranmış

 

1. Kendi eriştelerinizi yapıyorsanız, kuzu kızartmaya başlamadan önce hamurun tamamen hazırlandığından emin olun. Kuzu pişer pişmez erişteleri haşlamaya hazır olması için bir tencere suyu kaynatın.

2. I am in the city so all my friends are away and i have to decide if this will be a long or short work. It can be used http://davepowers.com/product/album-black/ in the treatment of arthritis, to reduce the. We started in 2008 and have never won any one league. The next step is to identify the best treatment for you. The patient has a new diagnosis of order clomid Vienne pancreatic cancer. The drug may also cause an upset tummy and constipation, nausea, or a stomach ache. The fda's website notes that a new drug can be considered generally safe by the fda based on a single case report that is widely considered to be one of the most serious drug safety issues in modern medicine. My question generic clomid price walmart Caazapá is whether or not this would be a red stool and how much longer could i keep it in my digestive tract? Priligy can also be used in combination with lithium. Kimyon, karabiber ve kişnişi kuru bir tavaya ekleyin ve orta-kısık ateşte ısıtın. Sık sık karıştırın. Baharatlar kokulu hale gelene ve patlamaya başlayana kadar yaklaşık 5 dakika kavurun.

3. Baharatları ateşten alın ve kısmen toz haline gelene kadar öğütün. Havan ve havaneli, baharat değirmeni, kahve değirmeni veya baharatları ağır bir tencerenin dibiyle ezebilirsiniz. Kuzu eti, şarabı, tuzu, yağı ve 2 çay kaşığı öğütülmüş baharatları birleştirip karıştırın.

4. Mısır nişastasını ilave edin ve kuzu tamamen kaplanana kadar elle karıştırın. 15 dakika marine edin. Yağı büyük bir tavaya ekleyin ve yağ dumanlanana kadar yüksek ateşte ısıtın. Marine edilmiş kuzuları ekleyin ve tek bir kat halinde yayın.Üst üste binmesini önlemek için maşa ile tek tek dilimleri ayırın. Üzerine sarımsak ve zencefili ekleyin. Kuzuyu altı kızarıncaya kadar 30 saniye ile bir dakika arasında kızartın.

5. Kuzuların bir tarafı kızardıktan sonra, kuzuların diğer tarafını da çoğunlukla kızarana ve aromatikler altın rengine dönene kadar ara sıra karıştırın. Kuzunun içi hala biraz pembe ise sorun değil. Kırmızı soğanı ve yeşil biberi ekleyin. Karışımı 10 ila 20 saniye karıştırın.

6. Baharat karışımını ekleyin ve her şeyi baharatlarla kaplamak için karıştırın. Sosu dökün ve karamelizasyonu kaldırmak için tavanın altını kazıyın. Karışımı 30 saniye daha karıştırın. Isıyı kapatın ve kişnişi karıştırarak ekleyin.

7. Her şeyi büyük bir tabağa aktarın, böylece kuzu pişmesin. Elde çekilmiş erişte kullanıyorsanız – Hazırladığınız hamurları alın, her parçayı düz bir şekilde ve kaynamış suya ekleyin. 1 ila 2 dakika pişirin.

8. Paketlenmiş erişte kullanıyorsanız, talimatlara göre pişirin. Pişmiş erişteleri 4 kaseye aktarın. Erişte üzerine kuzu eti ve sosu ekleyin. Tadına bakmak için ORİLLA ekstra acı biber sosu, sirke ve soya sosu ekleyebilirsiniz. Afiyet olsun!